Loading...

Sıkça Sorulan Sorular

Konya da Asansörlü Evden Eve Taşınma Konusunda Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Yağmurlu havalarda kaliteli bir evden eve firması ile taşınıyorsanız sıkıntı olmaz. Yağmur yağarken ambalaj ve de monte yaparlar. Yağmur dindiğinde ise eşya taşırlar. Koltuk, kanepe, yatak bu gibi eşyalar pat pat ile komple ambalajlanır.  Karlı ve buzlu havalarda kapınızın önünü tuzlayınız. Bir paket tuz işinizi görecektir, aksi takdirde çalışanların ayakları kayabilir. Bununla beraber sırtında birde yük bulunduğu hesaba katılmalıdır. Mutlaka karlı günlerde taşımacı firmasına yardımcı olmalısınız ve kapı önünü tuzlamalısınız.

Her sektörde olduğu gibi evden eve nakliyat şirketleri arasında da büyük fiyat farklılıkları olabiliyor fakat kesinlikle uygun firmaları tercih etmeyiniz. nedeniyse masrafların altında fiyat veriyorlar ve taşıma günü ikinci kez sizinle pazarlık yaparak anlaşmanın dışında ekstra olarak bir fark alıyorlar. Kdv si var, katınız yüksek, araba yanaşmadı, eşyanız çok vs benzeri mazeret uyduruyorlar, başka bir faktörde vasıfsız eleman çalıştırmaktadırlar. Evden eve nakliyat firmalarıyla yapmış olduğumuz görüşmelerde bizde aynı soruyu soruyoruz. Neden bu kadar fiyat değişikliği var?

Evden eve nakliyat faydalı bilgiler. Kış mevsiminde bir gün önceden randevu alsanız problem olmaz. Yaz sezonunda iki yada üç gün önceden taşınma gününüzü nakliyat firmasına bildiriniz şayet okulların açıldığı yada kapandığı dönemlerde mutlaka üç gün önceden randevu alınız.

Eşya sahiplerini taşınma öncesi değerli eşyalarını ve özel eşyalarını toplamaları gerekir. Bununla birlikte mutfak ve banyodaki akıcı türden sıvı eşyalarını kendi olanakları ile taşımaları gerekiyor. Örnek: Tencere içerisindeki yemek, yoğurt, yumurta, çamaşır suyu ve diğer deterjan çeşitleri. Daha fazla bilgi ve tavsiyelerimiz için Bizi Arayınız.

Eşya nakil şirketleri son 10 yıldır sigorta şirketlerine geniş kapsamlı sigorta yaptıramıyor. Korsan nakliyecilerden dolayı sigorta şirketleri sırf dar kapsamlı sigorta poliçesi veriyor. Bununda kapsadığı piyasa kamyonun kaza yapması, devrilmesi, yanması durumunda sigorta şirketi ödeme yapıyor. Bunun dışında işçinin elinden düşürdüğü hiçbir şeyi ödemiyor. Nakliyat firmasının vereceği garantiye fazla aldanmayın çünkü 500 tl ye taşıdığı ev eşyasının içinde kırılan 3000 tl değerinde kırılan plazma tv parasını ödemezler. umumi olarak kaliteli firmalar kırılan hiçbir eşyayı ödemediğini önceden müşterilerine bildiriyorlar. Kalitesiz ve korsan nakliyat şirketleri kırılan her şeyi ödüyoruz hallederiz gibisinden tabirler ile garanti vermektedirler. Kırılan eşyaları ödeyen kurumlar nadiren görülmekte ve maddi kıymeti az olan eşyaları öderler. işin doğrusu evden eve nakliyat firmalarının sigorta şirketi olmadığını onların taşıyıcı şirket olduğuna idrak etmek lazım. Doğrusu da budur ve her kırılan taşınan eşyanın muhakkak aşınma payı bulunur. Eşyalar evde değil taşınırken zarar görür. Eşyanızın en az zararla taşınmasını istiyorsanız taşıyıcı firmayla taşınma sistemleri üzerine konuşmalısınız ve evden eve nakliyat standartlarına müsait taşınma hakkında sözleşme yapmalısınız. bununla beraber şehirler arası taşınmalarda her zaman dar kapsamlı da olsa sigorta yapılmasını isteyiniz ve sigorta poliçesini görünüz.

Whatsapp İletişim